Haber Ara Belediyeni Bul
 
SURİYELİ ÇOCUKLAR MORAL BULDU
Adıyaman Belediyesi tarafından, Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadırkentteki çocuklara moral vermek amacıyla etkinlik düzenlendi.
SURİYELİ ÇOCUKLAR MORAL BULDU - Belediyem.net

Bu haber 03.02.2013 tarihinde eklendi.

Suriye’deki iç karışıklıktan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Adıyaman’da kurulan çadırkente yerleştirilen Suriyeli ailelerin çocuklarına yönelik yapılan etkinlikte, katılımcılar bir nebze de olsa sevindiler. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Konservatuar’ın tiyatro ve resim bölümü öğrencilerince gerçekleştirilen etkinlikte, illüzyon ve yüz boyama oyunları sergilendi. Valilik ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destek verdiği ve yaklaşık 2 buçuk saat sürdüğü programda, çocuklar gönüllerince eğlendiler. Katılımcılar, etkinlik esnasında sık sık “Yaşasın Türkiye” sloganı atarken, bu tür programların artarak devam etmesini istediler. Program sonunda ise, Adıyaman Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan yetkililer; “Bugün Suriyeli kardeşlerimizle beraberiz. Kendileri, Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle memleketimize gelmiş bulunmaktadırlar. Onlar bizim misafirlerimizdir. İmkânlarımız ölçüsünde kardeşlerimize yardımcı olmak durumundayız. Bu amaçla bir nebze de olsa moral vermek amacıyla yanlarındayız. Çadırda eğitim alan anasınıf ve ilköğretim öğrencilerine bugün illüzyon ve yüz boyama oyunları sergiledik. Amacımız sıkıntılarını gidermektir. Bize bu imkânı sunan Belediye Başkanımız Sayın M. Necip Büyükaslan’a, programın gerçekleşmesi için izin veren Valiliğimize ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.


| yorum yaz

   Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...


Aşağıya Kaydır
Anahtar Kelimeler: Adıyaman, Belediye, Suriyeli, Çocuklar, Moral, Etkinlik, Eğlence, Necip Büyükaslan
Bu haber bugün 1 kez, toplam da 492 kez okundu.


   
KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR
Ardahan'da Yenimahalle'nin çehresini değiştirecek 850 konutluk kentsel dönüşüm projesi için çalışmalar yakında başlıyor.
SERENDER EVLER PROJESİ
ÇORUMLULAR MAMAK’TA BİR COŞTU PİR COŞTU
"MEZOPOTAMYA KADINLARI" DİYARBAKIR'DA
MALATYA BELEDİYESİ'NDEN MÜLTECİLERE İLAÇ YARDIMI
Popüler Belediyeler
 

Ankara Büyükşehir Belediyesi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi
Bursa Büyükşehir Belediyesi
Adana Büyükşehir Belediyesi
Konya Büyükşehir Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Servisler
 

Gezi Rehberi
Mevzuat
Projeler
Etkinlikler
Başkana Mesaj Bırak
Güncel Duyurular
Reklam
E-Belediye
 

İstanbul
Ankara
İzmir
Bursa
Adana
Konya
Antalya
Üyelik
 

Üye Ol
Giriş Yap

Anasayfam Yap
Favorilere Ekle